Marmaris Otelleri Neler?

Marmaris Otelleri Neler?

Ege bölgesi yaz turizminin önemli merkezi haline gelmiştir, Marmaris otelleri ise bu merkezin önemli bir parçası olmuş, yılda 1 milyonu aşkın turist ağırlamıştır. İngiliz turistler ilçeye yoğun ilgi göstermiştir. Bu gelişmeler ışığında otel, apart sayısı ve kalitesi artmıştır. Yatak kapasitesi önceki yıla nazaran artış göstermiş ve 100 bini aşmış durumdadır.

Marmaris Yıldızlı Otelleri

4 ile 5 yıldızlı otellerin oluşturduğu yatak kapasitesine nitelikli yatak adı verilmektedir. Marmaris otelleri 25 bine yakın nitelikli yatak kapasitesine sahiptir. Bunların dışında 1 ile 3 yıldızlı oteller mevcuttur. Oteller ultra her şey dahil, her şey dahil, tam pansiyon, oda ve kahvaltı gibi birçok tatil konsepti sunmaktadırlar. 4 ile 5 yıldızlı otellerde genellikle ultra her şey dahil ve her şey dahil konsepti uygulanmaktadır. Bu konseptlerin tercih edilmesi ünlü şeflerden kahvaltılar ve akşam yemekleri gelmektedir. Otel etkinliklerinin çeşitli ve turistlere hitap edici olması da başlıca tercih sebebi haline getirmektedir. Bunlarla birlikte tedavi edici ve rahatlatıcı sauna ve hamam hizmetlerinin sunulması özellikle Türk kültürünü ve Türk hamamını merak eden turistler tarafından ilgi görmektedir.

Marmaris Apart Oteller

Apart oteller sadece konaklama ücretinin mevcut olduğu otellerdir. Marmaris otelleri merkezde ve civarda koylara yakın birçok apart otel şeklinde bulunmaktadır. Bu otellerin tercih edilmesinin en büyük sebebi kalabalık aile ve arkadaş grubu ile tatil planlarının yapılmasıdır. Turistlerin kendi tercihlerine göre şekillenen bu otellerde konaklama için tüm imkânlar sağlanmaktadır. Yeme içmenin konaklayana ait olduğu bu otellerde turistler çevredeki restoranlarda Ege bölgesinin zeytinyağlı mezeleri ve balıkları ile farklı bir mutfağı tatma imkânına sahiptirler. İlçede otuzu aşkın apart otel bulunmaktadır. Oteller hakkındaki detaylı bilgiyi ve ilçe restoran bilgilerini internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalardan bulabilirsiniz.