Doğal Taş Seçenekleri Nerelerde Kullanılır?

Doğal Taş Seçenekleri Nerelerde Kullanılır?

En eski yapı malzemeleri arasında bulunan doğal taşlar, doğada milyonlara yılda oluşurlar, doğa üzerinde birbirinden farklı şekil ve ebatlarda bulunan bu ürünlerin her birinin farklı bir işlevi vardır. Yaydıkları enerji ile geçmişten günümüze birçok hastalığın tedavisinde kullanılan doğal taşlar, günümüzde kuyumculuk sektöründe de oldukça önemli bir yere sahiptir. Traverten, mermer, granit gibi taşlar yapı malzemesi olarak kullanılırken kehribar, onix, akik, firuze, ametist gibi taşlar ise takı tasarımında tercih edilirler.

Doğal Taşlar En Çok Nerelerde Kullanılır?

Doğal taşların pek çok kullanım alanı vardır. Aşınma ve basınç direnci oldukça yüksek olan doğal taş seçenekleri, geçmişten günümüze birçok farklı alanda kullanılmıştır. Honlu, fırçalı ve kaymazlık özelliğine sahip olan ürünler yapı malzemesi sektöründe ve aksesuar ürünlerinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Yapı malzemesi olan sütun-kolon, süpürgelik, merdiven basamakları, cephe kaplaması, duvar kaplaması, iç ve dış köşeme kaplaması gibi birçok alanda tercih edilebilen ürünler son derece işlevseldir. Peyzaj uygulamalarında da oldukça önemli bir yere sahip olan ürünler, görsellikleri ile ön plana çıkar. Süs havuzları ve bahçe gibi alanların düzenlemesinde kullanılan seçeneklerin sağlık için herhangi bir zararı bulunmaz.

Takılarda Doğal Taş Kullanımı

Kolye, küpe, bileklik ve halhal gibi takılarda da oldukça önemli bir yere sahip olan doğal taş seçenekleri, işlevsellikleri ile ön plandadır. Görsel estetik açısından oldukça avantajlı olan seçeneklere internet sayfaları üzerindeki ilgili online siteler üzerinden kolaylıkla ulaşılabilir. Her bir taşın farklı bir enerji yayılımı gerçekleştirdiği taşlar yüz masa aletinden anahtarlığa kadar birçok formda tercih edilir. Erkekler, kadınlar ve çocuklara özel olarak üretilen modeller arasında bilekliklerden kolyelere kadar birçok farklı çeşit doğal taş takısı bulunur.