Motosiklet İnterkom Modelleri

Motosiklet İnterkom Modelleri

Motosiklet interkom modelleri grup gezilerine çıkan motosiklet tutkunlarının diğer grup arkadaşları ile iletişimini sağlıyor. Oldukça kullanışlı olan bu sistemler bluetooth teknolojisi kullandığından herhangi bir kabloya da ihtiyaç duymuyor. Bununla beraber interkom sistemleri net ve kaliteli bir biçimde sesleri aktarma özelliğine de sahip bir donanım olarak karşınıza çıkıyor. Ayrıca diğer özellikleri sayesinde sürüş keyfinize keyif katan yeni nesil cihaz rahatlığı ve sürüş güvenliğini bir araya getiriyor. En yeni modelleri internet sayfaları üzerindeki online mağazalarda bulabilirsiniz.

Motosiklet İnterkom ve Bluetooth ile İletişim

İnterkom sistemi kask uyumlu olup motosiklet sürücüleri arasında kablosuz iletişim sağladığı gibi kaskın içine monte edilebilme özelliğine de sahiptir. Modeller arasında farklılık gösterse de genel olarak beş ila on kişiye kadar bağlanıp sürüş esnasında gruptaki sürücülerle haberleşmeyi sağlıyor. Bu da gruptan kimsenin arkada kalmamasını garanti ediyor. Motosiklet interkom sistemi Bluetooth ile akıllı telefonunuza bağlanıp Handsfree özelliği sunan modellerinin yanında özel radyo frekansı üzerinden iletişim kurabilen modelleri de mevcuttur. Ancak bu özelliğin kullanılabilmesi için vericiye sahip olan telefonun grubun tam ortasında bulunması gerekiyor. Telefonlar eşleşip sisteme entegre olduktan sonra mikrofonlu kulaklık kullanmak yeterli oluyor. Ayrıca iletişimin kopmaması için çok uzak sürüş yapmamaya dikkat etmeniz gerekiyor.

Motosiklet İnterkom Sistemi İle Keyifli Sürüş

Motosiklet interkom sistemi ile sürüş konforunu ve keyfini artırabilirsiniz. Yeni nesil motosikletler, interkom kullanımına uygun olacak biçimde tasarlanır. Motosikletlerde bulunan kulaklık girişleri iletişimi kolaylaştırma özelliğinde olduğundan telefona gelen aramaları cevaplayıp iletişime geçebilme olanağı tanıyor. Bununla birlikte kaskınızda hazır kulaklık yuvaları bulunmuyorsa interkom seti kaydırmaz aparatı ve güçlü yapışkanı ile kolaylıkla takılabilme özelliğini taşıyor. Bu da size Wi-fi üzerinden birçok sürücüye bağlanma imkânı veriyor. Ancak kablolu kulaklığı kullanmayı düşünüyorsanız mikrofon kısmının kaskın içinde olmasını sağlamanız gerekiyor.