Ofis Masaları Fiyatları

Ofis Masaları Fiyatları

Günümüzdeki ofis masalarının özellikleri oldukça değişkendir, farklı özelliklere sahip olan ofis masaları fiyat olarak da değişkenlik göstermektedir. Ofis masalarının fiyatını etkileyen bazı noktalar şunlardır;

Depolama: Bir masa veya iş istasyonuna dahil edilen depolama alanı fiyatı oldukça etkilemektedir. Ofis masası ne kadar çok depolama alanına sahipse fiyatı da o oranda artacaktır. Ofis masalarının yanında birleşik olarak bulunan çekmeceler veya harici olarak alacağınız keson mobilya ile depolama alanınızı arttırabilirsiniz

Malzeme Türü: İnternet sayfaları üzerindeki ilgili online mağazalarda bulunan ofis masaları suntalam, metal veya ahşaptan üretilmektedir. Kullanılan malzemenin çeşidi direkt olarak maliyeti etkileyeceğinden fiyatı da değiştirmektedir.

İşçilik: İşçilik mobilya sektöründe fiyatı belirleyen ilk etkenlerdendir. İşçiliği kötü olan ofis mobilyaları ucuz olmaktadır. Kötü işçilik ile elde edilen mobilya ileride sağlık ve montaj sorunlara yol açabilir. Ayrıca kötü işçilik masanın kalitesini düşüreceğinden müşteriler ve ziyaretçilerin gözünde kötü bir imaj oluşturacaktır.

Ofis Masaları Fiyatlarını Etkileyen Diğer Etkenler

Dayanıklılık: Ofislerde kullanılan mobilyalar uzun saatler boyunca aktif olarak kullanılacağı için dayanıklı olmak zorundadır. Dayanıklılığın artması için masada kullanılan malzemenin de dayanıklı olması gerekmektedir. Dayanıklı malzemenin kullanılması masanın fiyatını değiştirecektir.

Teknolojik Aletler: Günümüz teknolojisinin vazgeçilmezi olan telefon, bilgisayar gibi aletler çalışmak için elektriğe ihtiyaç duymaktadır. Ofis masalarının üzerinde montajlı bir şekilde gelen elektrik prizleri, güç kaynakları, kablolar ve diğer teknolojik aletler fiyatı etkileyecektir.

Tasarım: Özellikle yöneticilerin kullandığı ofis masaları kullanıcıyı özel hissettirecek etkileyici detaylara ve tasarıma sahiptir. Bu detaylar ve tasarım bir maliyet oluşturacağından masanın fiyatını direkt olarak yükseltecektir.

Masa Sayısı: Ofis masası çeşidi olan çoklu iş istasyonlarında fiyatlar değişmektedir. 2 kişilik bir istasyonda 2 tane masa ve 2 kişilik depolama alanı kullanılırken 10 kişilik bir istasyonda bu sayılar 10 tane masa ve 10 kişilik depolama alanı olarak güncellenmektedir.