TONER RENK KALİTESİNİ BELİRLEYEN ETKENLER

TONER RENK KALİTESİNİ BELİRLEYEN ETKENLER

Baskı sektöründe tercih edilen tonerlerde renk kalitesi oldukça önemlidir. Muadil toner, dolum toner ve orijinal tonerler arasından seçimde bulunarak dijital ortamdaki verilerin kağıt üzerine basılmasını sağlayabilirsiniz. Hangi toner türünü seçerseniz seçin unutmamanız gereken şey güvenilir tedarikçi firmaları tercih etmeniz olacaktır. Yazıcı, faks makinesi ve fotokopi makinesi gibi araçları rahatlıkla kullanabilmek için tercih edeceğiniz tonerlerde güvenilir firmaları seçmeniz sizin için avantajlı olacaktır. Güvenilir firmalardan muadil toner de alsanız firmanın garantisi altında ürün sunulduğu için olası bir problemde muhatap bulursunuz. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfalarını üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Toner Seçenekleri Yazıcıya Uyumlu Olmalı

Tercih edeceğiniz tonerlerde kullandığınız yazıcı ile uyumlu olması gerektiğini unutmayın. Yazıcı markası ile uyumlu olmayan toner, ne kadar kaliteli olursa olsun sonu hüsran olacaktır. Yazıcı için uygun olan tonerleri seçmeniz durumunda yazıcının ömrünü uzatabilirsiniz. Periyodik bakım ihtiyacını da minimuma indirgeyen bu uyum oldukça önemlidir. İçerisinde toz formunda bulunan mürekkeplerin bulunduğu tonlerlerin durum ünitesini temizlemeyi unutmayınız.

Toner Alternatifleri ile Kaliteli Baskı


Kaliteli baskı almak istediğiniz toneri doğru bir şekilde alana yerleştirdiğinizden emin olmalısınız. Toneri yuvasına yerleştirmeden önce hafifçe sallayarak içindeki tozun her alana eşit bir şekilde dağılmasını sağlayabilirsiniz. Tonerin kaliteli olması kadar baskı ayarlarına da dikkat etmelisiniz. Normal bir renk kalitesine sahip olmak için gelişmiş özellikler sayfasının altından 600 dpi veya normal olarak işaretlemeniz gereklidir. Eğer yüksek bir baskı kalitesi elde etmek istiyorsanız 2400 dpi tercihinde bulunmalısınız. Baskı kalitesini yükse seçmeniz, toner tozunun olması gerekenden daha kısa sürede tüketebilir. Bu nedenle eğer fazla çıktı alıyorsanız normal baskı kalitesini seçmelisiniz.