Dış Cephe Kaplama

Dış Cephe Kaplama

Dış Cephe Kaplaması Nasıl Yapılır?

Genel itibarıyla binalarda ısı ve ses yalıtımı gerçekleştirmek maksadıyla binaya ait dış unsurların tümünün veya bir kısmının kaplanmasına yönelik yapılan uygulamaya, dış cephe kaplama denir. Dış cephe kaplama uygulamasında amaç her ne kadar ısı ve ses yalıtımı olsa da dekoratif maksatlarla da bu tür yöntemlere başvurulabilmektedir. Kaplama, birçok katmanın birleşiminden oluşmakta olup kullanımın türüne göre doğal ya da yapay malzemeler, uygulama sırasında kullanılır. Dış cephe kaplama uygulanan binalarda, ciddi oranda enerji tasarrufu sağlanır. Enerji tasarrufunun yanı sıra bu kaplama uygulaması, binanın estetik görünümüne katkı sağlar. Teknolojinin de bir hayli gelişmesiyle birlikte türlü kaplama uygulamaları istenilen binaların dış yüzeylerine tatbik edilir. Uygulamaya ilişkin fiyat almak ve fırsatlarından yararlanmak için sitemiz bünyesinde bulunan ücretsiz keşif formu doldurulup iletişim numaralarından firmamızla irtibat kurulabilir. Dış cephe kaplama yapılırken müşterinin ahşap, yalı baskı, prekast, doğal taş, siding, alüminyum kompozit panel gibi uygulama çeşitlerini seçme şansı vardır. Bu türde uygulamaların, profesyonel bir firma tarafından alanında uzman bir ekiple ve kaliteli malzeme kullanılmasıyla gerçekleştirilmesi gerekir.

Dış Cephe Kaplama Fiyatları

Dış cephe kaplama yapılması için en uygun hava sıcaklığı +6 °C’dir. Dış cephe kaplama uygulaması için sunulan çeşitlerin epeyce fazla olması nedeniyle yapılacak kaplama türünün seçimi zorlaşabilmektedir. Dış cephe kaplamada dikkat edilmesi gerekli hususlar şu şekildedir:

  • Binanın mimari yapısına uygun cephe kaplama çeşidinin yüzeye uygulanması
  • Uygulanacak olan kaplama türünün yüzeyin tam hesaplanmasıyla ne kadara mal olacağı
  • Kaplama unsurunun amacına uygun kullanım sunup sunmadığıdır.

Dış cephe kaplama uygulamasına yönelik fiyatlar, kullanılan malzemenin çeşidine ve kalitesine ve malzeme miktarına göre hesaplanır.