Dezenfektan Makinesi

Dezenfektan Makinesi

Dezenfektan Makinesi Klinik Uygulama

Dezenfektan makinesi, bakterileri, virüsleri, küfleri ve diğer sözde sterilizasyonu öldürmeye ek olarak, bazı modeller ayrıca iç mekân havasındaki formaldehit, fenol ve diğer organik kirleticileri de çıkarabilir ve ayrıca polen ve diğer alerjenleri öldürebilir veya filtreleyebilir. Aynı zamanda, sigaradan kaynaklanan duman ve duman kokusunu, tuvaletin kötü kokusunu ve insan vücudu kokusunu etkili bir şekilde giderilebilir. Dezenfeksiyon etkisi ile insan faaliyetleri mevcut koşulu altında dezenfekte edilebilir. Her türlü dezenfektan makinesi için https://biyogate.com/tr/temassiz-ates-olcer-ve-el-dezenfektan-standi/ sitesini ziyaret edebilir çeşit, fiyat ve özelliklerini inceleyebilirsiniz.

Dezenfektan Makinesi ile Bakterilerden Uzak Kalın

Hava dezenfeksiyonu hastane enfeksiyonlarını önlemek için önemli bir önlemdir. Hava dezenfektanı kullanımı ameliyathanedeki havayı etkili bir şekilde temizleyebilir, ameliyathane ortamını arındırabilir, cerrahi enfeksiyonları azaltabilir ve ameliyatın başarı oranını artırabilir. Ameliyathanelerde, tedavi odalarında, koğuşlarda ve diğer alanlarda hava dezenfeksiyonu için uygundur.
Hava dezenfeksiyon makinelerinin pek çok türü vardır ve birçok prensibi vardır. Bazıları ozon teknolojisi kullanır, bazıları ultraviyole lamba kullanır, bazıları filtre kullanır, bazıları fotokataliz kullanır, vb.

  • Birincil etkili filtrasyon, orta ve yüksek verimli filtrasyon, elektrostatik adsorpsiyon filtrasyonu: havadaki partikülleri ve tozu etkili bir şekilde çıkarın.
  • Aktif karbon ağ: koku giderme işlevi.
  • Fotokatalist ağı

Antibakteriyel ağ dezenfeksiyona yardımcı olur. Genel olarak, nano düzeydeki fotokatalizör malzemeler -esas olarak titanyum dioksit , titanyum dioksitin yüzeyinde pozitif yüklü "delikler" ve negatif yüklü negatif oksijen iyonları üretmek için mor bir lambanın ışıması ile birlikte kullanılır. Hava buhar, havadaki formaldehit ve benzeri parçalayarak onları zararsız su ve karbondioksite dönüştüren güçlü alkali "hidroksit radikalleri" üretmek için birleşir. Negatif oksijen iyonları, sterilizasyon, detoksifikasyon ve zararlı gazları ayrıştırma amacına ulaşmak için bakteri hücre zarlarını parçalayabilen ve virüs proteinlerini oksitlenebilen "aktif oksijen" oluşturmak için havadaki oksijenle birleşir.